Choroba stawów, czyli artroza to dolegliwość, która obecnie dotyka coraz więcej osób w wieku powyżej 25 lat. Przyczyną jest spowolnienie produkowania kolagenu w organizmie, który odpowiada za ochronę stawów przed zwyrodnieniami. Zwykle pojawiają się one w okolicy kolan, co jest przyczyną bólu i utrudnia poruszanie. Taki stan rzeczy ma również miejsce u osób aktywnych fizycznie, u których dochodzi do ścierania się chrząstki. Nierzadko należy zrezygnować na jakiś czas z treningów, aby mogła się ona zregenerować. W aptekach znajdziemy wiele produktów z kolagenem w składzie. Jedne z nich działają ochronnie, a inne zaś kompleksowo, wspomagając kondycję skóry, włosów i paznokci. Które będą lepsze ? Czy lepiej jest wybrać kolagen z bydła, czy z ryb morskich ? Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych na rynku kolagenów. 


1. DuoLife Collagen

Bogaty w antyoksydanty pozwala na zachowanie elastyczności i jędrności skóry, chroni ją także przed przedwczesnym starzeniemi przyczynia się do utrzymania zdrowych paznokci i włosów. Naturalny kolagen pomaga w funkcjonowaniu chrząstki stawowej i kości.

2. ELENA KOLAGENUM LOFILIZOWANY KOLAGEN 

Produkt w proszku, zapakowany w saszetki. Wykorzystano w nim hydrolizat kolagenu naturalnego pochodzenia. Ponadto zawiera dodatkowe substancje odpowiedzialne za wzmacnianie mięśni i kości ( witamina D i wapń ). 

3. NOBLE HEALTH KOLAGEN STAWY
To kolagen w proszku, pozyskiwany ze skóry ryb morskich. Jego skład został wzmocniony glukozaminą i witaminą C. Dzięki czemu możliwe jest prawidłowe funkcjonowanie stawów i kości. Witamina C usprawnia produkowanie kolagenu, a glukozamina stanowi naturalny składnik budulcowy chrząstki stawowej. 


4. COPALIS SEA SOLUTIONS KOLAGEN MORSKI PEPTIDE
Produkt w saszetkach. Wytwarzany z tkanki łącznej ryb głębinowych. Dodatkowe składniki to ekstrakt z dzikiej róży i witaminą C. Produkt ten zaleca się w odbudowie chrząstki stawowej. Działa przeciwbólowo. Ponadto producent zapewnia, że produkt ten jest znacznie skuteczniejszy od kolagenów powstających ze skóry zwierząt hodowlanych, gdyż jego cząsteczki są znacznie mniejsze. 


5. OLIMP KOLAGEN ACTIV PLUS
Produkt w formie tabletek. Został on wzbogacony o witaminę B6, witaminę C, magnez i wapń. Regularne stosowanie pozwala na zwiększenie produkcji kolagenu.


6. DOPPELHERZ AKTIV na stawy kolagen
Kolagen w kapsułkach. Zalecane spożycie to dwie tabletki dziennie, co pozwoli na uelastycznienie i wzmocnienie naszych stawów. Suplement ten nie zawiera dodatkowych składników, niemniej znajdują się w nim duże ilości bardzo łatwo przyswajalnego kolagenu.


7. LITOZIN kolagen
Produkt w tabletkach , który  w swoim składzie zawiera II główny typ kolagenu, występujący w chrząstkach stawowych. Skład został wzbogacony o miedź, witaminę C i dziką różę. Wszystkie te składniki wpływają korzystnie na nasze stawy. Wystarczy stosować go przez 2 msc., aby zregenerować i wzmocnić chrząstkę stawową. 
 

8. MD-KNEE KOLAGEN
Kolagen w postaci ampułek. Zapobiega zwyrodnienieniu i urazom stawów, które związane są z procesami starzenia. Kolagen ten działa także przeciwbólowo. Ampułki zaleca się szczególnie podczas leczenia artrozy, zwyrodnieniu stawu kolanowego, jak również przy reumatoidalnym zapaleniu stawów. 
 

9. COLWAY COLVITA KOLAGEN
Kapsułki, w których składzie znaleźć można naturalny hydrat kolagenu, który pozyskuje się z ryb łososiowatych. Dodatkowo suplement zawiera algi morskie i witaminę E, która doskonale wpływa na wygląd i kondycję skóry. Algi zaś poprawiają stan paznokci i włosów. Niemniej z racji wysokiej ceny kolagen ten zajmuje aż 10 miejsce w rankingu.

 

 

Warto przeczytać