Od najmłodszych lat przypomina się nam, że nasza dieta powinna zwracać na siebie uwagę poprzez bogactwo warzyw. Za najzdrowsze powszechnie uważa się przy tym warzywa zielone – cenne źródło kwasu foliowego, witaminy C oraz K oraz chlorofilu, a więc zielonego barwnika o działaniu oczyszczającym organizm z toksyn.

Chlorofil w płynie do picia i jego właściwości

Jeśli regularnie pijemy chlorofil, możemy mieć pewność, że nasz organizm skorzysta na jego oczyszczających i dotleniających właściwościach, a my sami będziemy przeciwdziałać jego zakwaszaniu. Wiele wskazuje też na to, że płynny chlorofil może hamować rozwój nowotworów, normować ciśnienie krwi, wspomagać produkcję flory jelitowej i regulować produkcję żeńskich hormonów. To także składnik, który stabilizuje poziom cukru we krwi i reguluje jej krzepliwość.

Najlepsze źródła chlorofilu

Na liście najlepszych źródeł chlorofilu prym wiodą zielone warzywa oraz algi. Nie można jednak zapominać o tym, że tak warzywa, jak i owoce mają dziś mniejszą wartość odżywczą niż miało to miejsce przed laty. Nic więc dziwnego, że coraz częściej proponuje się nam również płynny chlorofil, który odznacza się znacznie lepszą przyswajalnością. Nie od dziś wiadomo zresztą, że im bardziej płynna jest forma pożywienia, którą otrzymujemy, tym więcej korzyści może z niej mieć nasz organizm.

Najlepszy chlorofil - RANKING 
 

DuoLife Chlorofil

DuoLife Chlorofil to rozwiązanie idealne dla wszystkich tych osób, którym zależy na jak najdłuższym utrzymaniu organizmu w idealnym stanie. Jego wyjątkowe działanie zaskarbiło mu zresztą nie tylko sympatię użytkowników, ale również miano „płynnej energii”, a wyjątkowa kompozycja naturalnych składników sprawia, że mamy do czynienia z rozwiązaniem sprawdzającym się znakomicie, gdy planujemy pozbyć się toksyn zalegających w organizmie.

 

Chlorofil w płynie NSP

NSP produkuje chlorofil do picia z lucerny siewnej, a więc rośliny, w której stężenie białka chlorofilu jest szczególnie wysokie. Jej znakiem rozpoznawczym jest także rozwinięty system korzeniowy, dzięki któremu może ona absorbować szczególnie wiele składników mineralnych przydatnych dla naszego zdrowia i urody. To nie tylko źródło energii, ale i zdrowia.

 

Chlorofil PhytoLife

Również w tym przypadku mamy do czynienia z chlorofilem pochodzącym z lucerny i jęczmienia. Ddoatkowo zawiera ekstrakt z mięty. To idealny sposób na to, aby przez cały dzień czuć się rześkim i wypoczętym.

 

Chlorofil płynny Nowfoods

Rozpuszczalny w wodzie wyciąg w postaci chlorofiliny miedziowej zwraca na siebie uwagę choćby dlatego, że znakomicie neutralizuje wodne rodniki. Jest też nieoceniony, gdy zależy nam na bezpiecznej detoksykacji organizmu.

 

Phytolife – chlorofil z soku z lucerny i młodego jęczmienia

W tym przypadku liście lucerny zostały uzupełnione o wyciąg pochodzący z soku młodego jęczmienia. To bardzo bogata kombinacja chlorofiliny i olejku z mięty pieprzowej obfitująca w ważne witaminy i mikroelementy. Produkt jest bogaty w tlen i odznacza się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi.

Warto przeczytać